काठमाडौं उपत्यकामा पातलो प्लास्टिकको झोलामा प्रतिबन्ध

सुबी गुरुङ
  • ख-
  • ख+

काठमाडौं उपत्यकामा ४० माइक्रोनभन्दा पातलो प्लास्टिकको झोलामा प्रतिबन्ध लागेको छ । वन तथा वातावरण मन्त्रालय र वन विभागले ४० माइक्रोनभन्दा पातलो प्लास्टिक प्रतिबन्ध गर्ने नियमलाई आज(बुधबार)देखि लागू गर्ने भएको हो  अबदेखि पातलो प्लास्टिकको उत्पादन, आयात, बिक्री वितरण र प्रयोग गर्न पाइने छैन् । यसअघि २०७२ सालको बैशाख १ गतेदेखि लागू हुनेगरी उक्त नियम बनाइएको थियो । तर, उक्त समयमा भूकम्प गएको कारण कार्यान्वयन हुन सकेको थिएन ।

वातावरण विभागका अनुसार आजदेखि नै ४० माइक्रोनभन्दा पातलो प्लाष्टिकको उत्पादन र कारोबार भए–नभएकोबारे अनुगमन थालिने छ । जसमा, झोला उत्पादन गर्ने कम्पनी पहिलो चरणको अनुगमनमा पर्ने छ । त्यसपछि धेरै प्रयोग हुने क्षेत्रहरूमा अनुगमन गर्ने र अनुगमनको क्रममा नियम पालना नगरेको पाइए कारबाही गरिने छ ।

नगेन न्यूज पब्लिकेशन प्रा. लि. द्वारा संचालित यो अनलाईन डिजिटल पत्रिका हो । बि.सं. २०७२ साउन ११ गते देखि औपचारीक संचालित यो अनलाइनले मूलत शान्ति, पर्यटक, कला प्रबन्धन र समसामयीक समाचार प्रकाशन गर्दै आईरहेको छ ।
नगेन न्यूजको अनलाईन टिभी पनि संचालित छ । फेसवुक, ट्विटर, भाइवर, इन्स्टाग्राम टिकटकमा पनि हामी संग जोडिन सक्नु हुनेछ । जय कला क्रान्ति !!!
प्रतिक्रिया दिनुहोस्

संगीतकला

चित्रकला