एनआरएनए यूके उपाध्यक्ष उम्मेदवार गौचनका ८ प्रतिवद्धता

लन्डन । एनआरएनए यूके उपाध्यक्ष उम्मेदवार ओमन (हेन्सन) गौचनले आफ्ना ८ प्रतिवद्धता प्रस्तुत गर्नुभएको छ ।
आगामी सोमबार हुन लागेको निर्वाचनमा आफूलाई मत दिन अपिल गर्दै गौचनले बेलायतवासी नेपालीका सरोकारका विषयलाई आफ्ना एजेण्डा प्रस्तुत गर्दै एनआरएनए अभियानमा युवाहरुको प्रतिनिधित्व गर्दै उम्मेदवारी दिनुभएको उहाँले नयाँ पुस्ता र युवाको सहभागिता बढाउन पहल गर्ने अठोट व्यक्त गर्नु भएको छ ।
भूतपूर्व गोर्खाहरुको समस्या समाधानदेखि नेपालको आर्थिक विकास, पर्यटन प्रवद्र्धन र बेलायतमा नेपाली कला, साहित्य, भाषाको जगेर्नाका लागि भूमिका खेल्ने उहाँका प्रतिवद्धता रहेका छ ।

गौचनको प्रतिवद्धतापत्र जस्ताको तस्तै
मैले एनआरएनए युके द्दण्द्दज्ञ – द्दण्द्दघ ख्ष्अभ एचभकष्मभलत लागि उम्मेदवारी घोषणा गरेको छु । ख्ष्अभ एचभकष्मभलत पद ब्रिटेनको नेपाली समाजमा एक शक्तिशाली स्थान हो। यसमा बेलायती नेपाली, ब्रिटिश गोरखा र नेपाली जनताले जनतालाई एकताबद्ध गर्ने र समाजको भलाइ गर्ने आशामा केन्द्रित छ ।
एनआरएनए युके भनेको बेलायतको एक मात्र नेपाली संस्था हो जसलाई आधिकारिक रूपमा नेपाल सरकारले मान्यता दिइसकेको छ, त्यसैले विभिन्न नेपाली एजेन्डामा सार्वजनिक आवाजको रूपमा मैले सक्दो प्रयास गर्नेछु जुन हाम्रो नेपाली समाजमा अझै समाधान हुन आवश्यक छ।
१) म नेपाली जनता र आउँदो नेपाली पुस्तालाई एनआरएनए युके प्लेटफार्ममा सामेल हुन,समाजलाई केही फिर्ता दिन र नेपाली समाजको भलाइको लागि प्रोत्साहित गर्ने छु ।
२) २०२१ सम्म ब्रिटेनमा ११,००० भन्दा बढि स्नातक ब्रिटिश नेपाली र नेपाली युवाहरू छन् जुन विभिन्न उच्चस्तरीय पदहरूमा क्यारियर निर्माण गर्दैछन, म उनीहरुलाई एनआरएनए युके प्लेटफार्म र नेपाली समाजको सुधारसँग सम्बन्धित बिभिन्न विषयहरुमा संलग्न गराउनेछु ।
३) बेलायतमा नेपाली समाजसँग सम्बन्धित बिभिन्न विषय र मुद्दाहरूमा म प्रत्यक्ष संलग्न हुने छु र बेलायतमा नेपाली दूतावाससँग सम्पर्क राखी नेपाल र बेलायतबीच प्रत्यक्ष भूमिका खेल्ने छु ।
४) जब ब्रिटिश गोर्खाको अधिकारको कुरा आउँछ तब मानिसहरू र नीति निर्माताहरू अलमल्लमा हुन्छन्, त्यसैले म ब्रिटिश नेपाली, ब्रिटिश गोरखा र बेलायतका नेपाली जनताको बिभिन्न अधिकार र ब्रिटेन र नेपाल दुबैका नीतिनिर्माताहरुलाई संक्षिप्त रूपमा वर्गीकृत गर्नेछु। म उनीहरुलाई ती लामो समयदेखि चलिरहेको मुद्दाहरुमा स्पष्टसँग बुझाउने र कानूनी अधिकारहरु लाई माग्दछु जुन हाम्रो नेपालीहरुलाई दिनु पर्दछ ।
म ब्रिटिश नेपाली, ब्रिटिश गोर्खा र नेपाली जनताको प्रत्येक अधिकारको लागि लड्नेछु र उच्च स्तरका काउन्सेलर, नीति निर्माता, मेयर, सांसद, र बेलायत र नेपाल दुबै सरकारका मन्त्रीहरूसँग प्रत्यक्ष सम्बन्ध राख्दछु। म सँधै सार्वजनिक आवाज हुँदछु ।
५) यूके र नेपालबीच साना, मझौला र ठूला व्यापार लिंकहरूको माध्यमबाट र घर जग्गा उद्योग गर्ने माध्यमबाट पनि नेपालको आर्थिक विकासमा महत्वपूर्ण भूमिका खेल्ने छु ।
६) युवाहरुका लागि नेतृत्व विकास र व्यक्तित्व विकासका लागि बिशेष खालका कार्यक्रम आयोजना गर्ने छु ।
७) गैरआवासीय नेपाली संघलाई सबै प्रवासी नेपालीहरुको साझा संगठनको रुपमा बिकसित गर्ने र नेपालको पर्यटन व्यवसायलाई समेत प्रवर्धन गर्ने छु ।
८) स्थानीय कलाकारहरुको संगठनसंग सहकार्य गरी कला, साहित्य र संगीत क्षेत्रलाई प्रवर्धन गर्ने छु ।

Facebook Comments Box

नगेन न्यूज पब्लिकेशन प्रा. लि. द्वारा संचालित यो अनलाईन डिजिटल पत्रिका हो । बि.सं. २०७२ साउन ११ गते देखि औपचारीक संचालित यो अनलाइनले मूलत शान्ति, पर्यटक, कला प्रबन्धन र समसामयीक समाचार प्रकाशन गर्दै आईरहेको छ । नगेन न्यूजको अनलाईन टिभी पनि संचालित छ ।  फेसवुक, ट्विटर, भाइवर, इन्स्टाग्राम टिकटकमा पनि हामी संग जोडिन सक्नु हुनेछ । जय कला क्रान्ति !!!