असिनापानीले करोडौँको खेतीबाली तथा तरकारीमा क्षति

पोखरा, पोखरामा हिजो दिउसो परेको वर्षासहितको असिनाले करोडौँ मुल्य बराबरको नगदे बाली नष्ट गरेको छ । कास्कीको पोखरा महानगरपालिका अन्तर्गत सराङकोट, हेम्जा, कास्कीकोट , भरतपोखरी , निर्मलपोखरी , लेखनाथ लगायतका ब्यवसायिक कृषिको पकड क्षेत्रमा लगाइएका मौसमी बालीमा बढी क्षति पुगेको हो ।

बढ्दै गरेका मकै, घिरौला, काक्रो, सिमी, फर्सी, खुर्सानी, गोलभेंडा लगायतका झालपात र कोदोको बीउमा समेत असिनाले क्षति पुयाएको स्थानीयले नगेन न्यूजलाई जानकारी दिनुभयो ।

असिनाकै कारण भरतपोखरीमा मात्रै करिव पन्ध्र लाखको क्षति भएको स्थानीय कृषक टिकाराम अधिकारीले नगेन न्यूजलाई जानकारी दिनुभयो । उक्त स्थानमा दिउँसो २ बजेपछि करिव १ घण्टा बाक्लो असिना परेको हो ।

Facebook Comments Box

नगेन न्यूज पब्लिकेशन प्रा. लि. द्वारा संचालित यो अनलाईन डिजिटल पत्रिका हो । बि.सं. २०७२ साउन ११ गते देखि औपचारीक संचालित यो अनलाइनले मूलत शान्ति, पर्यटक, कला प्रबन्धन र समसामयीक समाचार प्रकाशन गर्दै आईरहेको छ । नगेन न्यूजको अनलाईन टिभी पनि संचालित छ ।  फेसवुक, ट्विटर, भाइवर, इन्स्टाग्राम टिकटकमा पनि हामी संग जोडिन सक्नु हुनेछ । जय कला क्रान्ति !!!